Костарика гурмански ордевер

свинска и говедска пршута, свински врат, сланина, кулен, пилешка и свинска шунка, кравјо сирење, свилена моцарела, кравји кашкавал, бергардер – сино сирење, пармезан коцки, пилешки прсти, пирошка, зденки, паниран кашкавал, шери, рукола, корпи (три) со мешани крем салати, маслинки, порција фурнарини

2,500 ден
SALE
SALE
Крокети порција

со тартар сос

180 ден
Мезе кватро формаџи

ајдамер, сирење, моцарела, сино сирење

850 ден
SALE
Паниран кашкавал

*со тартар сос

280 ден
Паниран кромид

*со тартар сос

240 ден
Панирана даска

пилешки прсти, пирошка, зденки, кашкавал, печурки, маслинки, кромид, крокети

1,200 ден1,800 ден
Панирани зденки

*со тартар сос

190 ден
Печурки во грне

*со зачини

280 ден
SALE
Пинџур

* + три фурнаринки

250 ден
Пиперка со лук

печена пиперка, лук, магдонос

80 ден

Loading...

No more items available