Пица

Костарика пица

доматен сос, кашкавал, печурки, шунка, маслинки, свински врат, кулен, павлака, оригано, сусам

560 ден700 ден
SALE
Бургер пица

моцарела, чедар, телешко месо, краставички, кромид, домати, бургер сос

500 ден640 ден
SALE
Капричиоза

доматен сос, кашкавал, печурки, шунка, оригано

440 ден540 ден
Рукола

доматен сос, моцарела, рукола, пршута, оригано, шери домати

490 ден720 ден
Македонска

доматен сос, кашкавал, печурки, домат, сланина, пиперки, сирење, оригано

450 ден550 ден
Вегетаријана

доматен сос, пченка, кашкавал, печурки, маслинки, кисели краставички, оригано

420 ден510 ден
SALE
Ѓавола

доматен сос, кашкавал, кулен, оригано

480 ден580 ден
SALE
Морски Рај

доматен сос, кашкавал, морски плодови

490 ден610 ден
Пескаторе

доматен сос, кашкавал, кромид, оригано, туна во парчиња

460 ден550 ден
Маргарита

доматен сос, кашкавал, сусам, оригано

400 ден480 ден
Везувио

доматен сос, кашкавал, шунка, оригано

410 ден500 ден
Наполитана

доматен сос, кашкавал, печурки, оригано

400 ден490 ден
Пеперони

доматен сос, кашкавал, печурки, суџук, феферони, оригано

420 ден510 ден
Фантазија

доматен сос, кашкавал, печурки, шунка, маслинки, павлака, оригано

450 ден550 ден
Посна

доматен сос, растителен кашкавал, печурки, маслинки, кромид, домат, пиперка, оригано

430 ден530 ден
Кватро формаџи

доматен сос, ајдамер, фета, моцарела, сино сирење

470 ден590 ден
SALE
Рустика

доматен сос, кашкавал, сирење, свински врат, оригано

440 ден540 ден
Пршуто

доматен сос, кашкавал, пршута, лук-магдонос сос, оригано

500 ден720 ден
SALE
Вердуре

доматен сос, кашкавал, печурки, пиперки, кромид, маслинки, тиквици, босилок

450 ден560 ден
SALE
Кари

доматен сос, кашкавал, пилешко месо, печурки, кари зачин, оригано

490 ден610 ден
Бејкон

доматен сос, кашкавал, печурки, сланина, оригано

460 ден570 ден
Капрезе

доматен сос, моцарела, домати, босилок

420 ден510 ден
SALE
Крем

доматен сос, кашкавал, шунка, печурки, оригано, крем пилешка салата

470 ден570 ден
Кватро стаџоне

доматен сос, кашкавал, шунка, сланина, свински врат, кулен, оригано

490 ден610 ден

Месо

Пилешки прсти

панирани пилешки прсти, тартар сос, додаток помфрит по избор

300 ден330 ден
Чикенбургери

лајбица, пилешки стек, марула, помфрит, кисели краставички, бургер сос, мешана салата

240 ден
Хамбургери

лајбица, мелено месо, бургер сос, кромид, марула, кисели краставички, помфрит, мешана салата

240 ден
Паниран стек

паниран пилешки стек, помфрит, тартар сос

330 ден
Стек и ориз со салата

пилешки стек, варен ориз, мешана салата

330 ден

ПАСТА

За вистинските љубители, изберете од понудените типови на паста заедно со типот на сос кој сакате да го нарачате.

Салати

Костарика салата

марула, домати, кубети, пилешко месо, костарика сос, фурнаринки

280 ден
SALE
Таратор салата

краставица, павлака, лук, ореви, фурнаринки

220 ден
Морска салата

марула, морски плодови, фурнаринки

420 ден
Сезонска салата

зелка, марула, морков, цвекло, домати, краставица, маслинки, фурнаринки

250 ден
SALE
Рукола салата

марула, рукола, пармезан, пршута, шери домати, фурнаринки

280 ден
Пилешка крем салата

пилешка прса, кашкавал, мајонез, павлака, кисела краставичка, фурнаринки

240 ден
Капрезе салата

домат, моцарела, босилок, фурнаринки

230 ден
SALE
SALE
Пилчино салата

пилешко месо, домати, кромид, краставица, костарика сос, фурнаринки

270 ден
Тоно салата

марула, туна, пченка, кромид, фурнаринки

250 ден
Шеф салата

мешана салата, костарика сос, фурнаринки

250 ден
Цезар салата

марула, варено јајце, маслинки, мајонез, вариво (пченка, грашок, морков), фурнаринки

240 ден
SALE
SALE
Туна салата

марула, туна, мајонез, домати, фурнаринки

250 ден
Македонска салата

домати, кромид, печена пиперка, сирење, фурнаринки

230 ден
Грчка салата

домати, краставици, маслинки, кромид, сирење во коцки, оригано, фурнаринки

230 ден
Шопска салата

домати, краставици, сирење, кромид, фурнаринки

230 ден

Сендвичи

Костарика сендвич

кашкавал, печурки, шунка, маслинки, свински врат, кулен, павлака, марула, кечап и мајонез

310 ден
SALE
Хот дог сендвич

виршла (пилешка), кашкавал, сенф, марула

240 ден
Диета сендвич

кашкавал, шунка, кромид, домати, краставица, марула, кечап и мајонез

250 ден
Туна сендвич

кашкавал, туна, кромид, марула, кечап и мајонез

270 ден
Трио сендвич

кашкавал, пилешка шунка, марула, варено јајце, кечап и мајонез

260 ден
Коко сендвич

кашкавал, пилешка шунка, марула, кечап и мајонез

240 ден
Веге сендвич

кашкавал, домати, маслинки, печурки, краставица, марула, кечап и мајонез

260 ден
SALE
Калцоне сендвич

кашкавал, шунка, печурки, марула, кечап и мајонез

250 ден
Пица сендвич

кашкавал, шунка, печурки, маслинки, марула, кечап и мајонез

270 ден
SALE
Калцоне (затворена пица)

доматен сос, кашкавал, печурки, шунка

370 ден

Мезе и даски

Топла даска

пилешки прсти, кашкавал, пирошка, зденки, печурки со моцарела, маслинки, кромид, крокети

900 ден
Топено сирење

* + три фурнаринки

290 ден
SALE
Сувомесната даска

свински врат, кулен, сланина, шунка, сирење, свинска и говедска пршута, домати, пилешка прса, кашкавал, краставици

1,200 ден1,800 ден
Порција сирење

*кравјо 150гр

*овчо 150гр

180 ден250 ден
Порција помфрит

*без сирење

*со сирење

120 ден170 ден
Порција кану помфрит

*без сирење

*со сирење

150 ден200 ден
Полнети печурки

*со зденка

*150гр

150 ден
Пирошки

кечап, кашкавал, шунка, печурки, помфрит

240 ден250 ден
Пиперка со лук

печена пиперка, лук, магдонос

80 ден
Пинџур

* + три фурнаринки

250 ден
Печурки во грне

*со зачини

280 ден
SALE
Панирани зденки

*со тартар сос

190 ден
Панирана даска

пилешки прсти, пирошка, зденки, кашкавал, печурки, маслинки, кромид, крокети

1,200 ден1,800 ден
Паниран кромид

*со тартар сос

240 ден
Паниран кашкавал

*со тартар сос

280 ден
Мезе кватро формаџи

ајдамер, сирење, моцарела, сино сирење

850 ден
SALE
Крокети порција

со тартар сос

180 ден
SALE
Костарика гурмански ордевер

свинска и говедска пршута, свински врат, сланина, кулен, пилешка и свинска шунка, кравјо сирење, свилена моцарела, кравји кашкавал, бергардер – сино сирење, пармезан коцки, пилешки прсти, пирошка, зденки, паниран кашкавал, шери, рукола, корпи (три) со мешани крем салати, маслинки, порција фурнарини

2,500 ден
SALE

Десерти
*Вафли

Твоја Вафла комбинација

… креирај своја УНИКАТНА комбинација и запиши ја во коментар

200 ден
ЛОКО

нутела,прелив киндер буено,мелена плазма,орео

200 ден
НОКО

прелив од карамела,нутела,чоколадни топчиња,крем бананка

200 ден
ПОКО

крем од бело чоколадо,прелив од шумско овошје,смоква,листчиња бадем

200 ден
МОКО

прелив од ф’стак,нутела,кранчи трошки,чоко пури

200 ден
КОКО

нутела,прелив од малина,мелена плазма,чоколадни бели трошки

200 ден

Пијалоци за достава

Кетеринг услуги и роденденски менија

Вршиме кетеринг услуги и организираме роденденски прослави за вашите деца. За повеќе информации ве молиме јавете се.

Костарика Купони

Со секоја нарачана пица за носење, средна или голема, добиваш уникатен купон. Собирај ги тие купони и добиј бесплатна пица!